Japonya’da toplu bıçaklama

Yerel medyada yayınlanan haberlere göre, olay ikinci dünya savaşından beri Japonya’da yaşanmış en kötü kıyım.

Screenshot_25.png

Bu sabahın erken saatlerinde, Tokyo’nun 50 kilometre batısında bulunan Kanagawa prefektörlüğüne bağlı Sagamihara şehrindeki bir engelli bakımevinde gerçekleşen ve 19 kişinin hayatını kaybettiği bu kanlı olayda ayrıca 20 yaralı ve 6 ağır yaralı bulunuyor.

Toplu cinayet, Japonya saatiyle 02:30’da meydana geldi. Bıçaklı bir adam, Tsukui Yamayuri-en bakımevine girdi ve yaşları 19 ilâ 75 arasında değişen engelli vatandaşlara saldırdıktan sonra kaçarak kayıplara karıştı.

Olaydan bir saat kadar sonra elinde bir çuval bıçakla polise teslim olan 26 yaşındaki katil Satoshi Uematsu‘nun, aynı bakımevinin eski bir çalışanı olduğu ortaya çıktı. Daha önce de haneye tecavüz ve cinayet girişiminden sabıkası bulunan Uematsu, polise verdiği ifadede “İleri derece engellilerin ölmesi daha iyidir.” ifadesini kullandı.

Reklamlar

Japonya’da toplu bıçaklama” üzerine 2 düşünce

  1. “İleri derece engellilerin ölmesi daha iyidir.” ifadesi hayatında bir engelin olduğunu belirtiyor. Belki yakın bir akrabası ya da tecrübe ettiği bir durum. Kim bilir… Yine de bu yaptığıyla ortalığı fena karıştırmış. Yapan Türk ya da yabancı biri olsaydı senin iş de sıkıntıya girerdi.

    • Öyle olurdu. Geçen aylarda iki Kürt, Japon bir bayana önce tecavüz edip “işleri” bittikten sonra da kendisinin cüzdanını ve akıllı telefonunu gasp etmişti. Çok etnisiteli bir ulusa mensup olmanın sorunu işte. Zira sonradan ortaya çıktı ki bu Kürt (üzerine basa basa diyorum) kardeşlerimiz “TÖCE BİZE ZULÜM EDİYOR HEVALLER” diyerek Japonya’ya sığınma talebinde bulunmuşlar ve Türkiye pasaportu taşıyorlar. Dolayısıyla olay Japon medyasına da “Türkler Japon kadına tecavüz etti” şeklinde yansıdı.

Yorum

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s