Otajournal 二十三

git gud

Beş ay sonrasından merhabalar. Evet, ben de iyiyim. Yuvarlanıp gidiyoruz işte.

2015-2016 oyun dünyasında RPG oyunları açısından “az ama öz” olarak tanımlayabileceğimiz bir dönem oldu. Sonuçta RPG artık revaçta olan bir tür değil. Eskiden olduğu gibi senede her biri birbirinden kaliteli olan onlarca RPG çıkmıyor.

FDP_SS_002.0.jpg

Son zamanlarda Bloodborne, The Witcher 3: Wild Hunt, Dark Souls III bizlerle. Yıl sonuna kadar da Final Fantasy XV, Deus Ex: Mankind Divided ve Wild Hunt’ın DLC’si Blood and Wine çıkacak. Bir DLC’yi bu oyunların arasında saymak doğru mudur tartışılır tabii, fakat 20 saate yakın bir oynanış süresine sahip olacağı söylenen bu DLC’yi ayrı bir oyun yapmamak CD Projekt Red’in fazla erdemli bir şirket olmasından kaynaklı sadece.

Her neyse, on tane bile sayamadık gördüğünüz gibi. Fazlasıyla acınası üzücü bir durum. Ben de son zamanlarda Dark Souls III ile oyalanmaktayım. Gerçekten her anlamda old-school bir oyun, umarım Kojima’nın aksine Miyazaki tarzını değiştirmeden devam eder. Böyle oyunlar artık kolay kolay gelmeyecek.

Eh, insanlar daha az kafa yormaları gereken corridor shooter şeklinde tanımlayabileceğimiz düz gidip önünüze geleni öldürdüğünüz oyunları oynamayı tercih ediyor, dolayısıyla firmalar da buna yöneliyor.

the_evolution_of_man.jpg

Idiocracy filminde de çok güzel değinildiği gibi yıllar geçtikçe insanlık moronlaşıyor, yapacak bir şey yok. İzlemediyseniz önerimdir. Filmin IMDB’de pek yüksek bir puanı yok ama IMDB puanlarını önemsiyorsanız film izlemenize dahi gerek yok; direkt en yakın ruh ve sinir hastalıkları hastanesine başvurmanızı öneririm.

O değil de, güzel anime var mı bu sezon?

Reklamlar

Yorum

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s