Reimu’nun Gazabı – III

İkinci bölümde Reimu’nun ilk dokuz oyundaki cinayetlerinden bahsetmiştik, şimdi kaldığımız yerden tam gaz devam ediyoruz! (Neden birinci çoğul şahısta yazdığımı bilmiyorum, tamamen tek başıma yazıyorum yazıyı, tüm hakları bende saklı.) İlk iki bölümü kaçıran veya yeniden okumak isteyen varsa ve linki bulmaya üşeniyorsa aşağıdaki bağlantılara tıklamasını öneririm.

Reimu’nun Gazabı – I
Reimu’nun Gazabı – II

Dokuz buçuğuncu oyun Bunkachou’da oynanabilir karakter olarak bulunmasa da boss olarak bulunan Reimu, kendisinin fotoğrafını çekmek isteyen Aya’ya hayatı cehennem ediyor, yine de oyundaki diğer bütün bosslar aynı şeyi yaptığı için bu seferlik Reimu’yu affedelim ve bir sonraki oyuna geçelim. Gensokyo’nun başına gelmiş en büyük felaket olan Reimu, onuncu oyun Fuujinroku’da bizlere, başka din ve mezheplere saygı duymayan bigot tapınak rahibesinin teki olduğunu kanıtlıyor. Her ne kadar herhangi bir din adamı (kadını?) için de aynı şeyi söylemek gayet yerinde olsa da, blogumda din ve siyasetten uzak duracağım her zamanki gibi. Oyunda, dağ tanrısının elçisi olduğunu söyleyen gizemli bir ziyaretçi Hakurei Tapınağı’na gelerek Reimu’ya, tapınağı kendilerine zarar verdiği gerekçesiyle kapatmasını emredip sırra kadem basıyor. Reimu da doğal olarak (?) bu dağ tanrısını aramak için yola çıkıyor. Yolda kendisini güzelce geri dönmesi için uyaran üç tanrı, tek suçu meraklı olmak olan bir kappa ve biri gazeteci biri kapı bekçisi olmak üzere sadece görevini yapmakta olan iki tengu helak oluyor. Sonunda Reimu, dağ tanrısının kendi tapınak rahibesini de pataklayarak ona ulaştıktan sonra, Kanako denen bu tanrının asıl amacının, inançsızlık oranının arttığı Gensokyo’da, insanların tanrılara olan saygılarını geri kazanacağı bir ortam yaratmak olduğunu öğreniyor. Bu kutsal amaç tabii ki allahsız Reimu’yu durdurmak için yetersiz kalıyor, Kanako ve meslekdaşı Suwako da Reimu’nun dikta rejimiyle tahttan indiriliyor. #DirenMoriya

On buçuğuncu oyun Hisouten’de, Gensokyo’da hava durumu birbirine giriyor, karışıklığa sebep olan suçluyu merak eden Reimu da sırayla herkesi dövüyor. Pek anlatacak bir şey yok, dövüş oyunu olduğu için herkes herkesi dövüyor. Bununla birlikte, on birinci oyun Chireiden’in yeraltında geçmesi Reimu terörünü durduramıyor. Gensokyo’da, şeytani ruhların yeryüzüne çıktığı sıradan bir günde, durumdan şüphelenen Reimu ve saz arkadaşları, olayın kaynağına inmek için yer altına inmenin (heheh) mantıklı olduğuna karar veriyorlar ve öyle de yapıyorlar. Henüz fazla inmedikleri bir derinlikteyken, Yamame örümcek hislerine yenik düşerek Reimu ile karşılaşma hatasını yapıyor ve zalim kader ağlarını onun için örüyor (hohoh). Antik Şehir’e girmek için geçmeleri gereken köprüye geldiğinde, Parsee isimli köprü bekçisi Reimu’nun kusursuz koltukaltlarını kıskanarak onu düelloya davet ediyor ve Reimu tarafından zümrüt yeşili gözleri oyuluyor. Artık oniler tarafından ikamet edilmekte olan bu kasvetli şehirde, Yuugi Hoshiguma denen oniden Toprak Ruhları Sarayı’nın yerini öğrenen Reimu, boynuzunu zavallı oninin eline vererek, rotasını saraya çeviriyor. Sarayın fiziksel özürlü ev sahibi Satori’yi ve iki kuyruklu evcil youkai kedisi Rin’i de Türk polisi usülü sorguya çektikten sonra olayların arkasında dünyayı ele geçirmek isteyen nükleer tavuk Okuu’nun olduğunu öğreniyor ve kendisini Gensokyo Fried Chicken menüsü yaptıktan sonra olay yerinden ayrılıyor. Gitmeden önce de ev sahibinin zihinsel özürlü kız kardeşine de uğramadan edemiyor tabii.

On ikinci oyun Seirensen’de de, onuncu oyunla aynı şekilde yobazlık yapan Reimu, bu sefer budistlere saldırıyor. Gensokyo semalarında uçan gizemli bir gemi dolandığı söylentisini duyan bir tarafı kurtlu Reimu, gemiyi bulduktan sonra tayfasını, gemideki farelere kadar pataklayarak, youkai ve insanların barış içinde yaşayabileceği bir dünya hayal eden ve bu hedefte çalışan Hz. İsa’ya Byakuren Hijiri’ye ulaşıyor. Kanako örneğinde olduğu gibi kutsal amaçlar umrunda olmayan allahsızlığı yayma kürsüsü başkanı Reimu, Byakuren’e de haddini bildirip, dönüş yolunda Nue denen antik youkai’ye de nanik çekerek tapınağına geri gidiyor.

Yazının üçüncü bölüm de burada son buluyor. Her yazımda beş oyunu ele aldığım için dördüncü bölüm artık son bölüm olacak ve kalan altı oyunu içerecek. Tabii ne zaman yazarım hiç belli değil, ama yazacağım, kesin olan o.

Reimusuz günler geçirmeniz dileğiyle.

Reklamlar

Reimu’nun Gazabı – III” üzerine bir düşünce

  1. Geri bildirim: Reimu’nun Gazabı – IV | oTaBlog // オタブログ

Yorum

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s