Otajournal 十五

Beş ay olmuş.

Ağustos’tan beri Otajournal yazısı yazmadığımı farkettim, bunları daha sık yazmak istesem de genelde iki ayda bir yazardım, bu seferlik böyle bir değişiklik oldu, mazur görün. Yine de artık takipçi kaldığından da şüpheli olmakla birlikte, bu olası durumun pek umrumda olduğunu söyleyemeyeceğim. Bu beş ayda hayatımda ve çevremde pek çok köklü değişiklik yaşandı ve eskiye oranla, kusursuz olmamakla birlikte daha mükemmel bir insan oldum. Kusursuz ve yüzde yüz mükemmel insan yoktur zaten; şahıslarda mükemmeliyet, geçmiş hatalardan arınarak çıkarılan derslerin bütünüyle ölçülür. Her neyse, sıkıcı felsefik yazılarıyla kafa ütüleyen ergen bloglarındaki yazılara döndü iyice. Son zamanlarda yaptığım şeylere değinmek istiyorum şimdi her Otajournal yazısında olduğu gibi.

Son animelerden izlemiyorum, izleyesim de yok ayrıca, klişelerden ciddi anlamda midem bulanıyor ve onlar da klişe festivalinden başka bir şey sunmuyor, o yüzden direk oyun kısmına geçiş yapıyorum.

 Ekim ayında, uzun süredir beklediğim altıncı nesil Pokémon oyunları X ve Y çıktı. Y versiyonunu, oyun çıkmadan önsipariş ettiğimden dolayı çıkış tarihinden kısa süre sonra (güzel ülkemizin güzel PTT kargo servisi sağolsun) elime ulaştı. Uzun bir zaman dilimine yayarak üç hafta gibi bir sürede hikayeyi bitirdim ve o zamandan beri de zevk için Pokémon breed-grind ediyorum. Zevk için dedim, çünkü competitive bir oyuncu değilim. Sırf diğer oyunculardan daha güçlü olmak gibi çocukça bir hevesle, sevmeme rağmen güçsüz olduğu için favori Pokémonlarımı takıma almak yerine sevmediğim güçlü Pokémonları takımıma almak bana göre değil, ayrıca zilyonlarca yumurtayı 6 perfect IV ile uygun nature birlikte gelene kadar çatlatacak sabrım da yok, bu angaryayı eğlenceli de bulmuyorum. PokéDex tamamlayıcılardanım ben zaten, Pokémon Bank geldiği zaman eski Pokémonlarımı transfer edeceğim, version exclusive’leri de dijital olarak satın almış bulunduğum X’ten (yukarıdaki resimdeki Serena kendi karakterim olan hatta) aktardım kimseye muhtaç kalmadan. Trade ile evrimleşenleri ise diğer 3DS’imi kullanarak hâllediyorum. Şu an tek yapmam gereken Pokémon Bank’ın resmî olarak batıya çıkış tarihini beklemek.

Bir de Reimu yazısını devam ettirmek. Bu kadar.

Reklamlar

Yorum

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s