Reimu’nun Gazabı – II

hehe

Reimu ve psikopatlıklarını ifşa etmeye ilk bölümde kaldığımız yerden devam ediyoruz. Henüz ilk yazıyı okumamışsanız, tekrar okumak istiyorsanız veya yoksayacak olsanız bile ilk bölümün linkini veriyorum.

Reimu’nun Gazabı – I

Başlayalım. Serinin bugünkü popüleritesine kavuşmasına önayak olmuş ve çoğu insanın oynadığı ilk Touhou oyunu olan altıncı oyun Koumakyou’da, Gensokyo’yu gizemli kızıl bir sis örtüsü kaplar ve bundan dolayı Gensokyo sakinleri güneş yüzü göremez olurlar. Reimu da boş durur mu? Bu kızıl sisin olayını öğrenmek için yola koyulduğunda, kendi hallerinde takılan salaklar Rumia ve Cirno’yu pataklar, daha sonra sisin çıkış noktası olan Kızıl Şeytan Malikanesi (Koumakan) denen yere ulaştığında, -uyuklamakta olsa bile- sadece görevini yapmakta olan kapı bekçisi Meiling’i dövüp zorla malikaneye girerek haneye tecavüz eder. Burada da, önce kütüphanede takılan hasta Patchouli’ye sorgulama amacıyla kötek çeker, sonra da ev sahibesine ulaşmak için hizmetçi Sakuya’ya dünyanın kaç bucak olduğunu gösterip onu tuvalet byetemizliğinden alıkoyar. Burada işi bittiği zaman, ev sahibesi ve kızıl sisin arkasındaki isim olan Remilia’nın karşısına çıkar. Remilia (ve kardeşi Flandre) vampir oldukları için evlerinden dışarı çıkamamaktadırlar, bu yüzden etrafı sisle çevreleyip bunu çözmek istemişlerdir, ama Reimu insanlık (vampirlik?) halinden anlamadığı için kendine has miko adaletini burada da gösterir.

Yedinci oyun Youyoumu’da, ilkbahar gelmiş olmasına rağmen hava ısınmamakta, üstüne üstlük hâlâ kar yağmaktadır. Durumdan işkillenen Reimu, aralarında şahsen yağmalamak istediği kimsesiz bir köyün kedilerini korumakta olan Chen, yetim bıraktığı Alice ve ekmek parası peşinde olan düğün çalgıcısı Prismriver kardeşler de bulunan birkaç masum ve onlarca perinin hakkına geçtikten sonra, havada uçuşan sakura yapraklarını takip etmek gibi dahiyane bir planla, kendini ölüler dünyası Meikai’de bulur. Hayattayken öldürdüğü youkailerin hayaletlerini döve döve, bahçıvan Youmu’ya ulaşır, ona da temiz bir sopa çekip olayların arkasındaki Yuyuko’ya gider ve zavallı masum kızın tek dirilme şansını elinden alır. Üstüne, Gensokyo’nun kendisinden bile daha yaşlı olan Yukari’yi, evcil tilkisi Ran’la birlikte döver.

Yedi buçuğuncu oyun Suimusou’da, bir gün Hakurei tapınağının bağış kutusu gizemli bir şekilde ortadan kaybolur, Reimu da bunu birinin çaldığını düşünür ve Gensokyo’da kim var kim yok dinlemeden önüne gelene girişir. En sonunda da, amacı kendi halkını tekrar bir araya getirmek olan oni Suika’nın bu rüyasını yerle bir eder ve perde kapanır.

hiSekizinci oyun Eiyashou’da, Ay ortadan kaybolmuş ve yerine görenleri çılgına çeviren sahte bir Ay konmuştur. Hakurei tapınağında gerçekleşecek olan hasat zamanı partisinde, gökte gerçek bir dolunay istediği için, bu olayın da peşinde koşmaya karar veren Reimu, önce bu olayın peşinden giden, yani kendi tarafında olan diğer herkesin önünü keserek onlara ayak bağı olur. Daha sonra da, yine kendi halinde takılan iki salak olan Wriggle ve Mystia’yı ızgara yapar. Zorunlu hizmet için atandığı köyünü korumak isteyen tarih öğretmeni Keine’ye sopalı saldırı girişiminde bulunur. Bambu ormanının derinliklerinde, kayıp Eientei konağını tek başına istila eder ve burada dünyalıymış uzaylıymış dinlemeden, bu iki gezegenin tavşanları Tewi ve Reisen’i sırayla falakaya yatırır. Ay’dan Gensokyo’ya gelmiş mülteci tavşanların lideri konumundaki eczacı Eirin ve  prenses Kaguya’yı da, dünya misafirperverliğini göstererek, Gensokyo yerlilerinden aşağı kalmayacak bir şekilde pataklar. Bununla yetinmeyip Kaguya’nın kan davalısı Mokou’yu da pataklar.

Dokuzuncu oyun Kaeitzuka’da, Gensokyo genelinde açıklanamayacak bir şekilde her türden çiçek açmaktadır. Yaz, kış, ilkbahar, sonbahar… Bütün mevsimlerin kendine has çiçekleri aynı anda ve normalden fazla miktarda açmıştır. Bunu fırsat bilen Reimu da önüne geleni dövmeye başlar. (Gerçekten. Sebebi yok.) Bu seferki kurbanlar arasında bilindik simaların yanısıra, ölüleri Sanzu nehrini aşarak Meikai’ye götürmekle sorumlu kayıkçı shinigami Komachi ve onun patronu, Gensokyo’nun en atarlı ismi yama Shikieiki gibi yeni yüzler de bulunmaktadır.

Devamı? Tabii ki gelecek. Ne zaman? Bilmem.

Reklamlar

Reimu’nun Gazabı – II” üzerine 6 düşünce

    • Marisa trollüğüne yapıyor her şeyi, o bu kadar cani ruhlu değil. Sakuya da Reimu gibi zaten az çok, sebep falan dinlemeden yardırıyor o da, ama Reimu daha fena.

  1. Geri bildirim: Reimu’nun Gazabı – III | oTaBlog // オタブログ

  2. Geri bildirim: Reimu’nun Gazabı – IV | oTaBlog // オタブログ

Yorum

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s