Weeaboo Sendromu「第②課」

A: Bu yaşa gelmişsin hâlâ çizgi film mi izliyorsun len?
B: HÖÖĞEEEARGGH, ANİME ÇİZGİ FİLM DEĞİLDİR KÜLTÜRSÜZ CAHİL SEN NE ANLARSIN Kİ BUNDAN ANİME YETİŞKİNLER İÇİNDİR BENCE HEMEN GİDİP ÖLMELİSİN ONUN BUNUN ÇOCUĞU!!!!1!
A: Mal mıdır nedir…

A: Bu yaşa gelmişsin hâlâ çizgi film mi izliyorsun len?
B:  İzliyorum da, bunlar çocukken izlediğimiz Pokémon veya Bugs Bunny falan gibi çocuklar için yapılmış seriler değil. Anime deniyor buna, bu da çizgi film ama oldukça geniş bir tür yelpazesine sahip; polisiyeden tut pornografiye kadar sürüp gidiyor saymaya kalksam şimdi, tabii çocuklar için olanı da var Beyblade falan gibi. Yine de bazıları var ki günümüz politik konularına bile değiniyor. Öyle işte.
A: Harbi mi la? İyiymiş.

***

Bu kadar. Mesaj yerine ulaşacaktır muhtemelen.

Reklamlar

Weeaboo Sendromu「第②課」” üzerine 6 düşünce

 1. Comrade her zaman etimolojinin kutsallığına inanmışımdır, Anime-Animasyon-Canlandırma-Çizgi Film/Dizi. Halen gerzek tayfa anime çizgi film değildir diye ağlasın. ( Ayrıca akılda kalıcı bir örneğim var çocuklar, Re – Animator – izleyin yoksa döverim. -… )

 2. Devamlı bu tarz konuları ele alıp duruyorsun. Sen ilk örnekte verdiğinden farksız mı sanıyorsun kendini? Bencen sen onlardan da bebesin.

  • Tabii canım. Zaten ben her fırsatta anime izleyen insanların “en birinci” olduğunu savunan, izlememenin “eziklik” olduğunu ifade eden. Animenin kusursuz ve eşsiz bir sanat olduğunu savunan biriyim.

 3. Anime hayranları olan bizlere gelen tepkiler gerçekten de hoş değil arkadaşlar.Animeleri aşağlanıyor düzgün anlatsan bile(ki bu benim yaptığım cevremde) insanlar laftan anlamıyor saçmalamaya devam ediyorlar…Yok anime ucubelere göreymişde yok anime izleyenler …..mış da diye devam eden bir saldırıya mağruz kalmaktayız.

  Biz anime severler genel olarak 2.örneğe daha uygunuz tabii içimizden 1.örnekler de mevcut.Sadece anime sevmeyen bireylerin bize karşi saygılı olmasını istiyoruz bence bu gayette kolay uygulanabilir durum

  HERKEZ ANİME SEVMEK ZORUNDA DEĞİL AMA SAYGI DUYMAK ZORUNDA.BEN NASIL AMERİKAN DİZİLERİNİ SEVMİYORSAM BATI SİNEMASINDAN UZAK DURUYOR SAYGIYI ELDEN BIRAKMIYORSASM YİNEDE KARŞIMDAKİNİN DE BUNU YAPMASINI BEKLEMEM GAYET DOĞAL.

 4. Canım iyi güzel de kimsenin o kadar uzun (ve sakin bir dille yapılan) açıklamayı dinlemeyeceğinin farkında mısın? Şurada okurken bile TL; DR deyip bırakasım geldi.

  Ben genelde “s.ktir git lan!!” diyorum; çok kısa, açık ve etkili oluyor. Kalan zamanlarda ilki daha etkili.

Yorum

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s