Otajournal 六

Rammu drana, sydac! E kiacc oui fana crulgat frah oui vencd cyf drec daqd yht fahd mega “Fryd dra ramm ec drec feppmo fuppmo drehk, ed tuach’d ajah muug mega y myhkiyka”, nekrd?

Famm drec ec Al-Bhed yht ed ec yfacusa. Vun dra nalunt, E fnuda drec eh Ahkmecr ehcdayt uv Dingecr, palyica dra uvveleym Al-Bhed myhkiyka ec pycat uh Ahkmecr, cu tuh’d drehg dryd E’s y rebcdan un yhodrehk.

Can sıkıntısı.

Az önce farkettim de, Otajournal yazma düzenim oldukça… dengesiz. Aralarında aylar olabiliyor, bu yüzden eğer merakla sırf bu yazıları bekleyen takipçilerim varsa -ki olduğunu sanmıyorum- şimdiden özür dilediğimi belirtmek istiyorum.

Son birkaç aydır izlediğim anime bölümü sayısı 20’yi geçmez desem yalan söylemiş sayılmam herhalde. Onların da hiçbiri yeni sezon animesi değil ne yazık ki. Nedenini bilmiyorum, ruh hali.

「YES WE CUM!」

Yukarıdaki, Obama’nın ünlü sloganının ahlaksızca manipüle edilmiş versiyonunu içinde bulunduran Visual Novel, Osanajimi wa Daitouryou‘ya sarmış durumdayım. Konusuna kısaca değinmek gerekirse, Japonya başbakanının ofisine bir uzay gemisi düşüyor ve bunun sorumlusu olan loli uzaylı Qoo, dünya üzerindeki herkesin beynini yıkayarak bu olayı unutturuyor, fakat küçük bir hesaplama hatası yaparak Japonya’yı başkanlık sistemine geçiriyor, devlet başkanı ise sıradan bir lise öğrencisi olan Yukino Ohana oluyor.

Sıradan, zaman öldürme amaçlı çerezlik bir Visual Novel. (R18)

PSP’min şarj aleti kafasına göre takılsa da, ilk çıktığında başlayıp sonlarına doğru -nedense- bıraktığım Patapon 3’e tekrar başladım ve bıraktığım güne lanet ettim. Ne kadar eğlenceli olduğunu hatırlatmama gerek yoktur sanıyorum. “En iyi PSP oyunu” ödülü bu oyuna verilmeyecek de “God of War” gibi bir seriye mi verilecekti zaten? Heh… Heheh… PSP’si olup da Patapon oynamayan varsa mutlaka hemen bir şekilde ilk üç oyunu da edinmeli, oynayıp beğenmeyen varsa da en yakın bıçağı alıp seppuku yapmalı.

Bu kadar.

Reklamlar

Yorum

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s