Persona 5 ve Marie?

Merhaba.

ATLUS Japonya’nın Persona 5’e özel YouTube kanalında, oyuna ait OST’dan parçalar yavaş yavaş yer edinmeye başlamış iken, her ne kadar hiçbir şey açıklığa kavuşmamış olsa da, henüz bugün yüklenen bir parçanın videosunda kullanılan artwork’deki küçük bir detay kafamı epey kurcaladı.

Yukarıdaki resimde, Persona serisinin değişmez figürü Igor ve onun muhteşem burnu gözükmekte. Yanındaki de muhtemel asistanı olacak gibi görünüyor. Fakat her ne kadar Igor değişmese de, ilk iki Persona oyununda tek tabanca (telefon?) takılmak canına tak ettiği için, üçüncü oyundan itibaren kendisine eşlik etmeye başlayan asistanları her yeni oyunda değişiyor.

Persona 3’te Elizabeth, Persona 4’te Margaret bize eşlik etti. Persona 3’ün PSP portu olan Persona 3 Portable’da da, oynanabilir yeni ana karakter dişi olduğu için, biraz fanservise kayılarak Theodore bizimle oldu. Bu üçünün -Igor’a asistanlık etmekten farklı olarak- ortak özelliği ise kardeş olmaları.

Şimdi neden buna değindiğimi açıklamak istiyorum. Bir süre önce PSVita platformu için duyurulan Persona 4 portu Persona Persona 4 The Golden, orjinal oyundan farklı olarak pek çok yeniliği de beraberinde getirecek. Bunlardan biri de oyunun exclusive karakteri Marie.

Şahsi teorime göre, yeni asistan Marie olacak. Karakter hakkında, moda ile içli dışlı olduğu dışında hiçbir şey bilinmese de, mavi şapka ve çantası, bir Velvet Room asistanı için oldukça uygun görünmekte. Üstelik şapkasındaki “V” harfi de animedeki compendium’ın üzerindeki sembol ile aynı. Velvet Room’u simgeliyor.

Bu teoriyi çürütecek tek şey varsa, o da Marie’nin saç renginin diğer asistanlar gibi gümüş olmaması durumu. Fakat bu yine de tek başına yeterli değil, şayet bu bizi yazının başına döndürüyor ve bugünkü artwork’e bakıyoruz ve diyebiliyoruz ki, evet, yeni asistan Marie.

İtirazı olan? Güzel.

Reklamlar

Persona 5 ve Marie?” üzerine bir düşünce

  1. Geri bildirim: İlkbahar Anime Sezonu Üzerine « Kagiru

Yorum

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s