Persona 4 The Golden: PSVita İçin Duyuruldu

Herkesin beklediği gibi oldu ve Persona 4’ün portu PlayStation Vita için resmi olarak duyuruldu. Üstelik tek duyurulan şey bununla sınırlı değil!

Persona 4: The Golden, Marie isminde yeni bir karakter de dahil olmak üzere yeni karakterler ve yine Shoji Meguro tarafından bestelenmiş olacak yeni bir açılış müziğine sahip olacak. Oyunla birlikte gelecek olan diğer yenilikler arasında yeni ara-sahneler, müzikler ve oyun içi olaylar da bulunuyor. Ayrıca bu yeni versiyonda, orjinal oyunun 1,5 katı daha fazla seslendirilmiş sahne ve Pokémon Mystery Dungeon oyunları sayesinde yabancı olmadığımız, zindanlarda takılmış olanlara online yardım etme modu bulunacak. Henüz kız ana karakter hakkında bir bilgi yok fakat Famitsu’ya göre bu çok istenen bir özellik ve ileride duyurulacak.

İlkbahar 2012’de Japonya’da çıkması bekleniyor.

Daha şaşırtıcı olarak, başka bir Persona 4 oyunu da BlazBlue geliştirici takımının yardımı ile birlikte yapım aşamasında. Bir dövüş oyunu olan Persona 4 Ultimate in Mayonaka Arena, Persona 4’ün hikayesinin sonunun iki ay sonrasında geçecek. Oyunda Teddie bir dövüş turnuvası organize ediyor ve ana karakter, Chie, Yosuke ve Aigis (evet, yanlış duymadınız, Aigis! P3 ekibi de yer yer oyunda gözükecek.) oynanabilir karakter olarak bizlere sunuluyor. Oyunun müziklerini Meguro, yönetmenliğini ise Hashino yapmaya devam edecek. Bu PS3/X360 oyunu önümüzdeki yaz raflarda yerini almayı bekliyor.

Son olarak, resmi bir Persona 5 duyurusu olmamasına rağmen, Famitsu, yapım ekibinin bunun üzerinde yapım hazırlıklarını bitirdiğini bildirdi. Oyunu, her zamanki gibi Hashino yönetecek ve Meguro müziklerini yapacak. Karakterler Shigenori Soejima tarafından tasarlanacak.

Reklamlar

Yorum

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s