Nyanyanyanya!

Okedibukedişukedi!

Yazmak için biraz geç kalsam da, geçen haftalarda bitirdim ve bir iki şey demek istiyorum Nyan Koi hakkında. Son zamanlarda izlediğim yeni animeler (2000 ve sonraki kuşak) içinde en iyilerinden biriydi diyebilirim bu seri için. Harem türünün klişeleşmiş özelliklerini bir kenara atarsak gayet keyifli saatler vaadeden bir yapım olmuş doğrusu.

Günümüz Japonyasında geçen animenin baş karakteri, sıradan bir lisedeki sıradan bir ikinci sınıf öğrencisi olan Junpei Kousaka‘nın kedilere karşı ileri derece alerjisi vardır ve öksürük krizine girmesi için kedinin birazcık yakınında olması bile yeterlidir.

Bir gün evden okula giderken, tekmelediği boş bir teneke, kedilerin koruyucusu Neko Jizou heykeline çarpıp kırılmasına yol açar. O artık kedilerin söylediklerini anlayabilmektetir, fakat 100 kedinin dileğini kısa sürede gerçekleştirmezse kendisi de bir kediye dönüşüp, alerjisi dolayısıyla da berbat bir durum içerisinde olacaktır. Bu yüzden Junpei kedilere kulak verip onların dileklerini gerçekleştirmeye başlar.

https://i0.wp.com/i33.tinypic.com/24ypwzm.jpgHer kafadan bir ses!?

Nyan Koi kendini izlettirebilecek bir anime. Çok ciddiye almaya gerek yok, fakat komik ve ilginç bir hikâyeye sahip. Karakterlere ve Junpei’nin kedilerle konuşma olayına o kadar alışıyorsunuz ki “slice of life” izlediğinizi sanarken birden “Aha kediler konuşuyor!?” durumuna geçiş yapabiliyorsunuz.

Karakterler bana göre pek yaratıcı olmamış. Çoğu harem animesinde görebileceğiniz tipler mevcut. Ana karaktere söverken gizliden gizliye aşk besleyen tsundere karakter, ana karakterin aşık olduğu saf kız karakter, yine ana karaktere aşık olan hiperaktif kız karakter, biri ana karaktere aşık diğeri ondan haz etmeyen ikiz kız karakterler, takıntılı anne ve kız kardeş…

Teknik açıdan bakacak olursak animasyonlar ve çizimler gayet güzeldi. Göze batacak hiç bir sahne görmedim doğrusu. Karakterlerin ruhunu yakalayabilmiş seiyuular da gayet başarılı idi.  Fakat müzikler daha iyi olabilirdi kanımca. OP ve ED’i sonuna kadar dinle(ye)medim bile şahsen.

Sonuç olarak, Nyan-Koi ortalama bir harem serisi ve türe pek bir katkı sağlayamamış, ama yine de türü sevenlere önerimdir. Neşeli saatler geçirebilirsiniz.

Reklamlar

Yorum

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s