Gunbuster 2011

Eğer daha önce “Aim for the Top! Gunbuster!” veya “Top wo Nerae” olarak bilinen animeyi sevdiyseniz, bu habere mutlu olacaksınız.

GAINAX ve Bandai Visual serinin yeni bir versiyonuna, 1 Ocak 2011’den itibaten başlıyor.

“Gunbuster”, efsane seri “Neon Genesis EVANGELON” ile bilinen Hideaki Anno tarafından yönetilmişti. 1998 yılında çıkan seri orjinal olarak altı bölümlük bir OVA şeklinde yayınlandı. Hikâye Noriko Takaya isimli, babası Amiral Yuzo Takaya’nın yolundan giden bir kız öğrenci etrafında şekilleniyor. Noriko, “Gunbuster” denen ve uzaylılar ile savaşmak için üretilmiş bir makinin pilotu olmak için eğitim görüyor. Sonradan yanına Coach Ota, Kazumi ve Jung da katılıyor ve Noriko’nun korkularının üstesinden gelip Gunbuster pilotu olması için yardım ediyorlar.

Reklamlar

Gunbuster 2011” üzerine 4 düşünce

  1. Birileri de Patlabor’u tekrar çekmek gibi işler ile uğraşsa keşke. Yani illa ki var olan kurgu tekrar kullanılacaksa bunun sebebi hayranların istiyor olması değil midir?

    Ayrıca Noriko daha ne kadar değişebilir artık merak bile edemiyorum.

  2. Son 5 yılda yapılan “super robot” Mecha remake’lerinin tamamı hayal kırıklığıydı. Gunbuster’in (ilki, ikincisi değil yani) çok da bir hayranı olmasam da olur ki retro hatırına izlerdim/okurdum gerçi. Ama tutup da atıyorum bir Patlabor yada SPT Layzner remake’i yapılacağını sanmıyorum bu saatten sonra.

    Moe varken kim uğraşsın ki “real robot” ile?

Yorum

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s