Takeshi Shudo Hayatını Kaybetti

Pokémon TV serisinin ve çoğu filminin yazarı Takeshi Shudo, geçtiğimiz günlerde yaşamını yitirdi.

Nara tren istasyonunda halk tarafından bayılmış bir hâlde bulunan Shudo’nun beyin kanamasına yenik düştüğü belirtildi. 61 yaşında olan yazar, Fairy Princess Minky Momo isimli TV serisinin de yaratıcısıydı. Idol Tenshi Youkoso Yoko, Legend of the Galactic Heroes, Martian Successor Nadesico, ve Tokusou Kihei Dorvack gibi eserleri de bulunan yazar Cheer Figu! isimli son eseri üzerinde çalışıyordu.

Reklamlar

Takeshi Shudo Hayatını Kaybetti” üzerine 3 düşünce

  1. LOGH ve Dorvack’i okul saatlerim yüzünden ucu ucuna ıskalamış şanssız bir insan olarak saydım kendimi hep. LOGH’u çok çok sonra izleyebilmiş olsam da Dorvack hep bir uhde kalmıştır içimde. Benzer şekilde -ki kanımca EVA’nın klonu durumuna düşmeden anlatmak istediklerini onun yolundan giderek en güzel şekilde anlatan seridir- Nadesico en azından benim adıma, izleyip sevmeyenlerine yada haberi bile olmayan kitleye inat 90’ların en iyi işleri listesinde saymam gereken göz ardı edilemeyecek bir işti. ve -yukarıda yazıda ismi geçmeyen- Baldios’da benim için değerini hala sürdüren bir başyapıttı.

    Gün geçmiyor ki, bende acı tatlı anıları olmuş onlarca seriyi ardından bırakıp gidenlere (Satoshi Kon, Kentaroh Haneda ve diğerleri) tanık oluyor ve üzülüyorum. Sanırım bu en çok, her geçen gün Anime-Manga hakkındaki genel umudumu biraz daha kaybedişimden.

    not: Haberin her yerde “Pokemon’lar öksüz kaldı” türü yorumlarla haberin açılmasına vicdanım burkuluyor. Kabullenemiyorum. Ne siz sorun bu olaya nasıl baktığımı, ne ben söyleyeyim.

  2. Kendisine bütün otaku aleminden rahmet diliyorum, saygı duyduğum bir yazardı.
    Birçok animenin unique hikayelerinden sorumlu, araya enteresan olabileceğini düşündüğü şeyleri sokuşturup hikayeye can katan, bala bal katan büyük bir üstadımızı yitirdik…

  3. Geri bildirim: Mutlu Yıllar Miyazaki! « oTaBlog // オタブログ

Yorum

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s