En Kötü Final Fantasy Karakteri

Bu yazıda çoğu kişinin bu gerçeği bilmediği, ama mantık olarak en kötü kalpli Final Fantasy karakterini dünyaya açıklayacağım. 😈 FF7 serisinden spoiler içerir, uyarayım şimdiden.

Akıllara birkaç isim gelmiştir şimdiden. Sephiroth? Hayır. Peki ya Kefka? Olabilir ama tam diyemeyiz… Peki kim bu? Zemus da değil Garland da değil. Değil değil değil. Peki ya Seymour? O travestiye kötü bile diyemeyiz ki. E kim lan bu kötü adam o zaman!?

Bu eleman Hojo!

Final Fantasy VII serisinde çok kez karşımıza çıkan, ana kötü karakterlerden biri, oynayanlar bilir. Bütün piçliklerin arkasındaki eleman bu. Kendi öz oğlu Sephiroth bile onun için bir kobaydan fazlası değil.

Ne yaptı peki Hojo?

Zack ve Cloud’u Sephiroth klonları hâline getirdi, Shinra’da bir sektörü ele geçirip orayı “gizli üssü” yaptı, ve sadece sonucunda olacakları merak ettiği için tüm dünyayı yok etmeye çok yaklaştı.

Eğer Hojo olmasaydı; Zack yaşıyor olurdu, Sephiroth “iyi adam” olurdu ve Vincent emo olmazdı. FF7 serisindeki bütün pislikler bunun başının altından çıkıyor, FF tarihinin en kötü ve şerefsiz piçi budur!

Bu kadar.

Reklamlar

En Kötü Final Fantasy Karakteri” üzerine 9 düşünce

  1. Neden bilmiyorum bana hep başkan Shinra kötü adam gibi gelmiştir. Doğal olarak sonuçta Hojo’ya fon sağlayan kişi o çünkü promised land arzusu ile yanıp tutuşuyor. Yine de sen epey dolmuşsun sanki, öyle bir öfke var bu başlığın altında.

    • Farkettim şimdi okuyunca direk rage moduna almışım ahah. YouTube’da bir video altında tartışılıyordu en kötü FF adamı da, biri diyor Sephiroth biri diyor Kefka. Düşündüm ben de aklıma bu geldi. Başkan Shinra’yı da Hojo kandırmıştır bence, o kadar parlak bir adam değil çünkü kendisi. 😀

      O değil de FFX ile FFVII arasında “Shinra” üzerinden bir bağlantı var bence.

  2. Hojo bana nedense hep 08th MS Team OVA’sındaki Ginneas Sakhalin’i anımsatmıştır. İkisi de bilimin ne noktaya ulaşabileceği arzusuyla çarpılmış arzularıyla etraflarında ceset tarlaları yaratmışü, yapılabilecek en stabil tabirle “rafine deli bilimadamı” karakterlerdi. (Bkz. Ginneas’ın kendi kızkardeşi Aina’yı bile kendi egosu/amacı için bir araç olarak kullanması) Ama netice itibariyle Nihbrin’in tespitinin çok çok doğru olduğunu eklemek isterim: Gerek Ginneas gerekse Hojo’ya destek çıkanlar olmasaydı bu trajedilerin neredeyse hiçbiri yaşanmayacaktı. Sanırım bir yerde gözü dönmüş şekilde karanlığa koşanlar oldukça aynı noktaya bilerek ve isteyerek gidenler de vardır.

  3. Bu arada unutmadan. Bana göre en kötü FF karakteri Kuja’dır. Ne yaptıysa bilerek ve isteyerek yapmıştır çünkü. Öyle ki aslında bunu uzun vadeli bir plan dahilinde yaptığından bile şu an tam olarak emin olarak emin değilim. Dark Knight filminde dendiği gibi “Bazı insanlar dünyanın yanıp kül olduğunu görmek isterler sadece”

    • Bir de “Let it burn” diye umursamayan tipler vardır. Kim ölmüş kim kalmış zerre sallamazlar. Onlar aslında daha saf bir kötü benim gözümde. “İt’s getting hot but this tea has a nice fragrance” tipi insanlar da gözlerinin önündekini görmeyen aptallar hani, gözünün içine kanatarak soksan yine farkına varmazlar. Onlara kızamıyorum bile ama onlar da kötüyü destekliyorlar. Bunların hepsini bir kenara bıraktığımda en saf düşüncelerim asıl gerçek mükemmel kötünün şu olduğunu söylüyorlar bana: Gurur. Güzel bir erdemmiş gibi görünüyor başta ama çok sinsidir.

Yorum

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s