Zetsuboutachi -II-

Yazı dizisine (?) kaldığımız yerden devam ediyoruz. “Bilgiler spoiler içerebilir.” demek isterdim ama olay örgüsü olmayan bir animede spoiler ne gezer ki…?


Abiru Kobushi (小節 あびる)
Tüm vücudu daima sargı bezleri içinde olduğu için çoğu insan tarafından aile içi şiddet mağduru sayılan kız. Ama işin aslı bambaşkadır, Abiru hayvanları -veya kuyruklarını- çok sevdiğinden hayvanat bahçesinde part-time çalışmakta ve vahşi hayvanların kuyruklarını çekerek sevgi gösterileri yaparken yaralanmaktadır. Fakat bazen yaraları olmamasına rağmen de dikkat çekmek için bandajlarla dolaştığını itiraf etmiştir. Kuyruk takıntısı o kadar büyüktür ki odasında onlarca hayvanın kuyruğu duvarda asılıdır. Çocukken geçirdiği kornea nakli yüzünden gözlerinin rengi farklıdır, ama tek gözü genelde bağlı olduğundan bu özelliği pek ortaya çıkmaz. Sporla arası kötüdür ve her deneyişinde kendini sakatlar. İsmi aile içi şiddet terimini karşılayan “kobushi (wo) abiru” (拳[を]浴びる) yani “yumruklarla banyo” cümlesinden türetilmiştir. Kagerō Usui, Abiru’dan hoşlanmaktadır.


Kiri Komori (小森 霧)
Genellikle yüzü saçlarıyla gizlenmiş, dışarı çıkmamasından dolayı çok açık renk tenli hikikomori kız. Agorafobisi olduğuna inanılır fakat Kafuka Fuura tarafından zashiki-warashi olduğu söylenir.  Derslere katılmadığı için Nozomu ve Kafuka evine gidip zorla okula getirirler. Fakat bu sefer de okuldan çıkmamaya başlar. Ayrıca Nozomu’dan hoşlanmaktadır. Zamanının çoğunu okuldaki kullanılmayan bir odada geçirir fakat arada sıra altları veya tuvaletler gibi yerlerden de çıkabilir. İkinci sezonda Nozomu’nun evine taşınmıştır ve Nozomu okuldayken ev işlerini yapar. En iyi arkadaşı Nozomu’nun yeğeni Majiru’dur ve öğretmen Chie Arai ile arası iyidir. İsmi “münzevi” anlamına gelen komorikiri (籠もりきり) kelimesinden türetilmiştir.


Matoi Tsunetsuki (常月 まとい)
Aşık olduğu herkesi gizlice takip eden ve benim favorim olan Nozomu’nun öğrencisi. Aşık olduğu kişi gibi giyinir ve bıkmadan bütün gün onu gizlice takip eder. Nozomu’nun bir cümlesini aşk ilanı olarak yanlış anlayınca ona aşık olmuştur ve nereye giderse gitsin onu da takip etmeye başlamıştır. Nozomu gibi kimono giyer ve Nozomu’yu en olmadık yerlerden takip eder (sırtı, sıra altı, hapishane, tavan gibi). Nozomu’ya gelen mektupları kendisinden önce okur ve kıskandıklarını çöpe atar. Genelde Kiri ile Nozomu yüzünden kavga ederler. Gizlice izlerken çıkardığı “Jii~” sesi genelde onu ele verir.İsmi Japonca “daima takip etmek” anlamına gelen tsune (ni) tsukimatoi (常[に]付き纏い) cümlesinden türetilmiştir.

Reklamlar

Yorum

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s