1/8 Celia Cumani Aintree Kit

Volks ∀-Brand, gelecek Wonder Festival Summer 2010 için Walkure Romanze isimli erogeden Celia Cumani Aintree’nin göz kamaştırıcı bir figürünü duyurdu.

12,000 ¥ile satışa sunulacak olan bu figür sadece bu etkinliğe özel olacak. Tabii önceden hazırlanmış olmadığı için parçaları birleştirmenin ve boyamanın yetenek isteyeceği ortada.

Bu oyunu daha önce oynamamış olmama rağmen figür oldukça hoşuma gitti. Fakat param olsa bile kit halini alacak kadar cesaretim yok tabii.

Reklamlar

1/8 Celia Cumani Aintree Kit” üzerine 2 düşünce

 1. figürlere 200 tl’den fazla verilmesini müsriflik olarak görüyorum ve bu tam 210 tl değerinde şu anda. Gerçek değerleri hakkında bir makale okumuştum, genelde 250mm bir figür kalitesi ortalama ve ön (ilk) sipariş sayısı 100’den fazla ise totalde her biri 50şer dolar civarı bir paraya mal oluyorlar (işçilik dahil)

  Zamanla bir alışveriş delisi bayanın cebindeki veya kredi kartındaki tüm parayı son kuruşuna kadar harcayarak Gucci almasına denk bir durum halini almaya başlıyor bu figür alışverişi. Tandığım çoğu yabancı (türk anime-manga severler bu işe nadiren bulaşıyorlar ve açıkçası birebir tanıdığım kişi sayısı bir elimin parmaklarını geçmez) 5. figüründen sonra yeni dolap satın almak, 20. figüründen sonra odasını tekrar düzenlemek olaylarına girmeye başlıyor.

  Benim henüz sadece 3 figürüm var, birkaç tane de (!) gundam model kit. Gerçekten ama gerçekten… GERÇEKTEN o figürü %100 almak istemiyorsam iç çekip sayfayı kapatıyorum. Belki resmini bir köşeye kaydediyorum. Hayır onu alamayacak olmamdan değil, insanların bizim onları alma isteğimizi sömürmesinden yapıyorum bunu.

  Bunlar bir yana Celia’nın yüzü güzel olmuş.

  • Evet evet. Figürler gerçekten çok pahalı. Hele bizim için, “Şurada figmalar dursun, şurada PVC’ler, şurada Nenoroidler” tarzı bir şey düşünmek hayal!

   Gundam model kitler (1/144) ucuz olduğundan tercihim benim. Diğer figürler ise… şimdilik uzun bir süre benden uzak.

Yorum

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s